STINGO Optical Fashion - nejlevnější brýle, nejlevnější dioptrická skla

STINGO Optical Fashion - nejlevnější brýle, nejlevnější dioptrická skla, oční optika praha

Co jsou to multifokální (progresivní) brýle?
Progresivní (multifokální) brýlové čočky jsou kombinovaná skla, díky nimž můžete vidět jak na dálku (např. televize, řízení apod.), na blízko (čtení, šití apod.) i na tzv. střední vzdálenost (počítač, vaření, práce v dílně). Výhodou progresivních čoček je pohodlí a komfort, poskytují možnost vidět na všechny vzdálenosti bez nutnosti výměny brýlí. Pro drobnou práci (jemná mechanika, modelářství) doporučujeme mít k těmto brýlím jedny brýle určené pouze na čtení. Více informací najdete zde.

Mám hodně dioptrií, mohu mít tenčí skla?
Pokud máte vyšší korekci, doporučujeme vybrat nejen vhodné obroučky, ale také zvolit tenčené brýlové čočky. Výhodou tenčených brýlových čoček je estetičtější vzhled, ale také jsou celkově lehčí. Tenčené brýlové čočky se vždy dodávají s antireflexní úpravou. S přesným výběrem vám rádi pomůžeme na kterékoli naší pobočce.

Jaké mají výhody a nevýhody brýlové samozabarvovací brýlové čočky?
Výhodou samozabarvovacích čoček, je adaptace zatmavení Vašich brýlí dle intenzity světla a ochrana vašeho zraku před UV zářením. Samozabarvovací brýlové čočky se nabízejí ve dvou zabarveních, hnědém a šedém. Zbytková barva při odbarvení u námi nabízených samozabarvovacích čoček je 7% (na čočkách není běžně poznat zabarvení). Při plném slunci se zabarví přibližně až na 85%. Nevýhodou samozabarvovacích čoček je malá reakce zatmavení v automobilu. Pro tyto případy doporučujeme pořídit si trvale zabarvené, dioptrické sluneční brýle nebo samozabarvovací brýlové čočky Transition XTRActive. S výběrem sluneční korekce Vám rádi pomůžeme na kterékoli naší pobočce.

Proč si mám dávat na brýle antireflexní úpravu? A co to je?
Pokud pracujete na počítači, čtete při umělém osvětlení, díváte se na televizi nebo řídíte, je antireflexní úprava vhodná právě pro Vás. Antireflexní úprava je tenká vrstva na povrchu brýlové čočky, která ruší odlesky na vašich brýlích. Průhled skrz brýlové čočky s antireflexní úpravou je čistší a pohodlnější. Doporučujeme kombinovat tyto čočky s tvrzením a hydrofobní úpravou , aby se Vaše brýle lépe čistili a byly více odolné proti poškrábání. Těchto úprav je více druhů a dle kvality těchto úprav se liší i odolnost těchto brýlových čoček.

Můžu si u Vás nechat změřit oči?
Ano, můžete.

Nabízíte BlueControl, co to je?
BlueControl je povrchová úprava, která filtruje modré záření z monitorů digitálních zařízení. Doporučujeme ji každému, kdo používá počítač, televizi nebo například chytré telefony. Modré záření může způsobovat větší únavu a v některých případech i nespavost. Brýlové čočky s povrchovou úpravou BlueControl zvyšují také kontrast a lze je doporučit i pro řidiče. BlueControl se dodává pouze s nejkvalitnější antireflexní a hydrofobní úpravou s velice odolným tvrzením. Více informací zde.

Pokud jste zde nenašli odpověď na svou otázku nebo máte další otázky, neváhejte kontaktovat naše odborníky na pobočkách STINGO OPTICAL FASHION nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..